1 саны және цифры. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1 А бөлім Сандар туралы ұғым.

Ондықтармен санау. 1 саны және цифры.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шарипова А.А

Сынып: 1А

Қатысқандар:21

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

1 саны және цифры.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.1.1.1**натурал сандарының құрылу жолын түсіну; 10 көлемінде тура және кері санау; натурал сандар қатарындағы орнын анықтау

1.1.1.2**- бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

Сабақ мақсаттары

Сандар қатарын кез-келген іс-әрекетте тауып көрсете алады.

Берілген тапсырманы өз беттерімен орындай алады.

Математикалық ұғымдарды еркін қолдана алады

Бағалау критерийлері

  • 1 саны мен цифрын біледі.
  • 1саны мен цифрын жаза алады.

 Сөздік қор

Сабақ барысында оқушылар тақырыпқа байланысты атауларды қолданады, яғни төмендегі математикалық терминологиялар мен сөздерді пайдаланады:

  • 1-10ға дейін сандарды тура және кері санау.
  • Кейін, алдында, артында, тең болады, азайту,қосу.

Қанша?

 Құндылықтарды дарыту

Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады.

Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы

Сан мен цифрдың адам үшін маңыздылығына тоқталу.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды.

ИКТ

АКТ – мен байланыс, презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

Сандарды жазу. Сандарды салыстыру.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Психологиялық дайындық

- ОМ таныстыру

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Сабақ оқушылардың сабаққа ұйымдастыру мақсатында төмендегі санамақты бірлесе айтудан басталады.

Санамақ

Бір дегенім – бесік,

Шықтық содан өсіп.

Екі дегенім – елім,

Далам, тауым, көлім.

Үш дегенім – үміт,

Үміт артар жігіт.

Төрт дегенім – төзім,

Төзе білем өзім.

Бес дегенім – бақыт,

Бағалайтын уақыт.

9-ға көбейту және бөлу кестесін қолданып үйренесің

(Ж) Үй жұмысын тексеру смайлик арқылы бағалау

Ламинаттал ған парақтар, маркерлер;

Жіп, кір қысқыштар, 1 – ден 10 – ға дейінгі сандар қатары.

Сабақ ортасы

30 минут

Ұ) Өткен сабақты пысықтау, санау, сан қатарын еске түсіру, сандарды салыстыру мақсатында оқушылар бірге

0 - дан 10-ға дейін тура және кері санайды.

3 54 679

Түсіп қалған санды табу.

(Ұ) 2 топтан екі оқушыдан шығып 1 – ден 10 – ға дейін сандар қатарын жіпке орналастырады

(Ж) Оқушылар жұпта бір – біріне қарама – қарсы қарап отырып, кезектесе өз беттерімен 10 – ға дейін кезекпен санайды. Бірінші оқушы бір сан атайды ,екінші оқушы келесі санды атайды .(ойын шарт бойынша жүргізіледі)

(МК)Бұдан кейін оқушылардың назарларын жаңа сабаққа қызықтыру, жетелеу мақсатында белсенді тақтамен жұмыс түріне аударамын.

(дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызшалар беру арқылы бағалауды ұйымдастырамын)

1) Қандай санды жоғалттым.

Неше алма ? (1-слайд)

2) Бір дегеніміз неше зат? (Біреу )

Табиғатта , сынып ішінде кездесетін бір зат туралы айтып мысалдар келтіру .Оқушылар өздері табу керек.

Мыс: Кун, ай , т.б

Жазылуымен таныстыру. (2- слайд)

3)Бір саны неге ұқсайды? (3-слайд)

4) 1 санына байланысты «Жемістерді терейік» ойынын ойнату(4 – слайд)

(Т) Оқушыларды топта бірлесе ұйымшылдыққа тәрбиелеу мақсатында әр топқа түрлі – түсті қағаздан қиылған геометриялық фигуралар беремін. Сол фигуралардан әр түрлі (үй, қайық, аққала) құрастыруды тапсырмын.

1 санына байланысты бөлшегін табу

Мыс: (Үйдің шатыры біреу ,аққала басында шелек біреу т.б.)

Оқушылар бір санының мағнасын түсінеді, ажыратады.

(Ұ) Оқушылардың жазу дағдыларын қалыптастыру мақсатында дәптермен жұмыс орындалады. Енді 1 санын жазуды үйренеміз.

( 5 слайд)

Сергіту сәті

Бір, екі, үшБойға жинап күш.Қолға қалам аламызСегіз санын,Әдемі етіп жазамыз.

Оқушыларға дәптерге жазу ережесімен таныстыру.

Сергіту сәті:

Қолға қалам алайын,Қанша сан бар жазайын.Қарап тұрмай, сандардыҚайта-қайта санайын.

Оқушылардың жылдам есептеу, мұқият болу, тыңдай білу дағдыларын қалыптастыру мақсатында төменде берілген қызықты есептерді ауызша орындауды ұсынамын.

«Қызықты математика»Саянда болды 8 алмаСайданға берді 4 алма.Ойланып, кәне, көрейік -Саянда қалды қанша алма? 8 - 4 =4

Бәйгеге шықты жануарларАлға шықты бесеуі.Қосылды оған екеуіМәреге келді нешеуі? 5 +2=7Айманда болды бес алмұрт,Әселге берді екі алмұрт.Айманның қалды қолындаНеше алмұрт тез ойла? 5 - 2=3Сегіз қияр базарданСатып алды Сәлімжан.Бес қиярды алғандаҚанша қалды дорбада? 8 - 5

(Ж,Ұ) Оқушылардың аталған тақырып бойынша білім, білік дағдыларын тексеру мақсатында қалыптастырушы бағалау жұмысын орындауды тапсырамын.

1.Санның қалай жазылатынын көрсету Оқушылар ламинатталған парақшаға1 санын жазып көрсетеді

2

Түрлі – түсті

қағаздан қиылған геометриялық фигуралар

Сабақтың соңы

5 минут

(ҚБ)

Рефлексия.

-Бүгінгі сабақ кімге қиын болды?

-Кім түсінбеді?

-Кімде сұрақ бар?

-Кім бәрін түсінді, алға қарай жылжып басқа білім алуға дайын?

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға «ойлан тапсырмасы ұсынылады

Қабілетті оқушыларға 1санына байланысты сурет салуды тапсырамын.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Топтық жұмыс барысында бақылау, берілген сұрақтарға жауап беру, есептеулерде ауызша,смайликтер, жұлдызшалар арқылы бағалаймын.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз

Дүниетану пәнімен байланысты презентацияда берілген тапсырмалармен байланыстырдым. Оқушыларды достыққа,бірлікке тәрбиелеуді топен, жұппен жұмыс барысында қарастырдым



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу