Жобаны жоспарлау және құрастыру. Музыка, 5 сынып, сабақ жоспары. 8 – сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пәні: «Музыка»
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазақ халқының музыкалық мұрасы | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: Жобаны жоспарлау және құрастыру № 8 сабақ | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.1.1 музыкалық шығармашық жұмыстарды жасау үшін идея ұсыну, жоспарлау және материал жинақтау 5.2.2.1 музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, қарапайым композициялар шығару және импровизация жасау 5.2.2.2 компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялау және интерпретация жасау | ||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Композицияда мен .... қолдандым, біз .... жоспарладық. Композиция құру үшін .... фото, видео... Композиция сәтті шықты, себебі............ Терминология: Музыкалық компьютерлік бағдарлама, импровизация,интерпретация, аранжировка, композиция, план. | ||||
Жахандылық | Музыкалық компьютерлік бағдарлама | ||||
Концепт (тұжырымдама) | композиция | ||||
Құндылықтарды дарыту
| Қазақ халқының мәдениетін сыйлауға, бір - біріне қол ұшын беруге, әр сабақ сайын жаңа мәліметтерді біле өмір бойы білім алуға көмектесетін құндылықтар дамиды. Халық әуенін шығару арқылы партриоттық сезімін ояту. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих, Информатика | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта оқушылар композиция шығару үшін «Audacity», «Soundation», «Windows Movie Maker», «Киностудия» компьютерлік бағдарламаларды қолданады. | ||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сабақта күй өнерімен, олардың түрлерімен танысып, тыңдау барысында талдап үйренді. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыға сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында активити өткізу. Алдыңғы сабақта алған білімін тексеру жұмыстары. Жаңа тақырыппен танысу. Оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Сыныпты кіші топтарға бөлу. Топтар ұйымдасқан соң, әр топқа жобаны жоспарлау үшін тақырыптар үлгілерімен таныстыру. | Презентация
| |||
Сабақтың ортасы 20 минут | I нұсқа. Әр түрлі тақырыптардағы айтыс шумақтарын халық әндерінің әуеніне салып импровизациялау; IІ нұсқа. Компьютерлік музыкалық бағдарламалар көмегімен халық әндерін жұппен, топпен болмаса ансамбльмен орындау және өңдеу; IІІ нұсқа. Цифрлық технологиялар көмегімен әр түрлі күйлерді интерпретациялап, оған ырғақтық сүйемелдеулер жасау. Бағалау критерийлері:
| ноутбук, халық әндері, «Еркем-ай» www.youtube.com/watch?v=tGGgRjcz2bI «Үкілім-ай» | |||
Сабақтың соңы 15 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
| ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Кіші топтарды жұмыс жасау оқушыларға көркемдік құралдары мен жанрын анықтауға мүмкіндік береді. Сонымен қатар, жоспарлау барысында көшбасшылық дағдыларын жетілдіре алады. Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Мұғалім оқушыларға ашық және жабық сұрақтар қою арқылы оларды қолдай алады. Топтық жұмыста солист рөлінде бола алады. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Әр топтың жоспарымен танысуда бір бірін бағалау.. Мұғалім оқушыларды бағалау үшін кері байланыс береді | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?