Жобаның нәтижесін таныстыру. Музыка, 5 сынып, сабақ жоспары. 9 – сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Пәні: «Музыка»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Қазақ халқының музыкалық мұрасы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Жобаның нәтижесін таныстыру № 9 Сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.1.1

өз жұмысын шығармашылықпен көрсету, критерияларға сәйкес бағалау және өзінің жұмысын жақсарту үшін ұсыныстар енгізу

 Сабақ мақсаттары

  • Өз жобасын таныстыру;
  • өзінің және басқаның жұмысын бағалау;
  • өз жұмысына өзгертулер енгізе білу.

 Бағалау критерийлері

  • өз жұмысын шығармашылықпен көрсетеді;
  • жобаның жоспарымен сәйкес;
  • топта өз рөлін атқарады;
  • критерийлерге сәйкес бағалайды;
  • өз жұмысына өзгертулер енгізеді.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

  • Ақпарат іздеу, зерттеу әдістері бойынша өз идеяларын шоғырландырып, мақсатқа сай музыкалық мұраны жетілдіре алады.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Композиция сәтті шықты.... себебі......

Композиция шығару үшін ....... бағдарламалар..... , қолдандым.

....аспаптар, ....қостым.

Терминология:

Музыкалық компьютерлік бағдарлама, импровизация,

интерпретация, аранжировка, композиция, жоспар.

Жахандылық

Жоба

Концепт (тұжырымдама)

Композиция

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Қазақ халқының мәдениетін сыйлауға, бір - біріне қол ұшын беруге, әр сабақ сайын жаңа мәліметтерді біле өмір бойы білім алуға көмектесетін құндылықтар дамиды. Халық әуенін шығару арқылы партриоттық сезімін ояту.

 Пәнаралық байланыстар

Тарих , Информатика

 АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақта оқушылар композиция шығару үшін «Audacity», «Soundation», «Windows Movie Maker», «Киностудия» компьютерлік бағдарламаларды қолданады.

Бастапқы білім

Оқушылар алдыңғы сабақта күй өнерімен, олардың түрлерімен танысып, тыңдау барысында талдап үйренді. Сонымен қатар, компьютерлік бағдарламаларда жұмыс жасап, үйренді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

10 минут

Ұйымдастыру бөлімі. Оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру.

Оқушыларға дайындыққа уақыт беру (музыкалық аспаптар, бағдарламалар, топтардың орналасуы, т.б )

Презентация

Сабақтың ортасы

20 минут

Әр топ презентациясы:

  • Композиция презентациясы (4 слайд);
  • Музыкалық композиция
  • Рефлексия.

Әр топқа бағалау парақшасын тарату.

(Қосымша 1)

Бағалау критерийлері:

  • Өз интерпретация нұсқасын көрсетеді;
  • «WindowsMovieMaker», «Киностудия», «Audacity» бағдарламаларын қолданады;
  • Жоба жоспарын презентацияда көрсетеді (4 слайд);
  • Топта өз рөлін атқарады;
  • Көркемдеу құралдарын орындайды;
  • Өз жұмысын бағалайды;
  • Жобаға өзгертулер енгізеді.

ноутбук, халық әндері

«Еркем-ай»

www.youtube.com/watch?v=tGGgRjcz2bI

«Үкілім-ай»

www.youtube.com/watch?v=sejU1Nt-l9w

«Белес» www.youtube.com/watch?v=Zl7C0r-NzHQ

Музыкалық аспаптар, бағалау критерийлері белгіленген карточкалар

Сабақтың соңы

10 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Жобада не сәтті орындалды?
  • Жобаға қандай жақсартулар енгізер едіңіз?

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Кіші топтардағы жұмыста оқушыларға көркемдеуші құралдарды, шығарма жанрын анықтауға мүмкіндік береді. Сонымен қатар, жоспарлау барысында көшбасшылық дағдысын дамыта алады.

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Қабілеті жоғары оқушылартопта солист рөлін атқара алады.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Жобаны қорғау барысындағы бір бірін бағалау;

Жобаға өзгеріс енгізу кезіндегі өзін өзі бағалау;

Жобаға байланысты мұғалімнің кері байланысы.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу