Жобаның нәтижесін таныстыру. Музыка, 5 сынып, сабақ жоспары. 9 – сабақ.
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары:
Ұзақ мерзімді жоспар 1 бөлімі: | Қазақ халқының музыкалық мұрасын. | Мектеп: | ||||
Күні: Сабақ: | 9 | Мұғалімнің Т. А.Ж.: | ||||
Сынып: | 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы: | Жобаның нәтижесін таныстыру. | |||||
Осы сабаққа құрылған оқыту мақсаты (оқу бағдарламасының сілтемесі) | 5.3.1.1 - өз жұмысын шығармашылықпен көрсету, критерияларға сәйкес бағалау және өзінің жұмысын жақсарту үшін ұсыныстар енгізу. | |||||
Сабақтың мақсаты | Өз жұмысын таныстыруда сынып алдына шолу; Өз партиясын нақты орындау; Өз жобасын талдау; Өз жұмысын бағалау. | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатына жетті, егер: Сынып алдында өз жұмысын көрсетеді; Өз партиясын в ансамблде мәнерлі орындайды; Өз жұмысын бағалай отыра ,өзгенің жұмысын бағалайды. | |||||
Тілдік мақсат | Диолог хаттар үшін пайдаланылатын сөз тіркестерінің сериясы айтыс, қыз бен жігіт айтысы; -күй- төкпе, шертпе; -стиль, жанр, лад, интонация, музыкалық көркемдеуші құралдар; -импровизация, өңдеу, композиция; -интерпретация; -екпін, ырғақ; -сүйемелдеу, ансамбль •Біз Біржан мен Сараның айтысын таңдадық, себебі ол….(айтыстың стильін, жанрын, орындаушылық әдісін) анықтауға көмектеседі. •Біз халық әуенін компьютерлік бағдарламада импровизацияладық, ол бізге....( тілдік дағдыны) дамытуға көмектесті. •Біз күй тарихын зерттедік, ол күйдің ....(шертпе, төкпе) әдістерін білуге көмектеседі. | |||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы еңбек пен шығармашылық. | |||||
ЖаҺандық азаматтыққа тәрбиелеу | Бұл бөлімде жаһандық оқиғалардың әсері музыкада тыңдау. Бұл атқарылды пайдалана отырып, бағдарламалық қамтамасыз ету және қою арқылы құрылған музыка обозрение сынып оқушысы | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Аudacity компьютерлік бағдарлама. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Кіріктірілген пәнаралық байланысы информатикамен, тарихпен, әдебиетпен байқалады. | |||||
Бастапқы білім | куйдің не екенін оқушылар алдын-ала біледі. | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | ||||
Сабақтын басы 10 м
Сабақтын ортасы 25
Сабақтын соңы 10 | Сабақ басында оқушылардың назарын назарын жинақтау: Миға шабуыл Викторина: 1. Поэзияның хас шебері, әнші, импровизатор: A) жырау B) ақын C) Сал D) күйші 2. Күй дегеніміз не? A) өлең B) пьеса C) би D) сюита 3. Эпикалық поэмалардың орындаушысы? A) өлеңшi B) ақын C) жырау D) жыршы 4. Айтыс қандай музыкалық аспапта орындалады: A) домбырада B) сазсырнайда C) сырнайда D) шертерде Топтарға бөлу: Тапсырма: Өз шығармаңды орында, және музыкалық терминологияны пайдалана отырып, тілдік жүйеде бағалаңыз. Оқушылар тапсырмаларды орындау кезінде: Оқушылар өз жобаларын таныстырады. Критерийлер бойынша өзгелердің жұмыстарын бағалайды: Өз жұмыстарын таныстыра отырып, сынып алдына шолады. Ансамблде өз партиясын мәнерлі орындайды; Оқушылар өз жұмыстарын жеке-жеке талдайды: Жоба қандай динамика мен қарқында орындалды? Аккомпанемент тиімді болып орындалды ма? Күйді талдау мен сүйемелдеуде ырғақ қандай нәтиже береді. Жоба қандай қарқынмен, қай қарқында орындалды? Аккомпанемент тиімді орындалды ма? Интерпретациялық күй ырғақ әсерінен қандай нәтиже береді? Өз жұмыстарыңызды бағалаңыз: Өз партияңызды мәнерлеп орындадыңыз ба? Қорытынды нәтижелері: сабақтың мақсаты мен критериін талқылау. | https://yandex.kz/images/search?img https://www.iphones.ru/iNotes/505685 | ||||
Дифференциация – Сіз қалайша көбірек қолдау керек екендігін көрсетесіз?Аса қабілетті оқушылар алдына қандай міндеттер жоспарлайсыз? | Бағалау – Сіз қалай жоспарлайсыз,оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. | ||||
Рефлексия | Сабақта бағалаудың әдіс-тәсілдерінің қолданылуы : К = жалпы сыныппен жұмыс Д = мұғалімнің түсіндірілімі Г = топпен жұмыс И = жеке жұмыс Ф = қалыптастырушы бағалаудың көмегі Сабақ басы - «Миға шабуыл» - Негізгібөлім Талқылау - Өзара түсіністік Қорытынды - Рефлексия | Әдіс-тәсілдерді сақтайтын денсаулық. | ||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? (ойланыңыз, білім беруде , солай оқытуда да)? 1: 2: Сабақтың жақсы өтуіне қалай көмек берер едіңіз? (ойланыңыз, білім беруде , солай оқытуда да)? 1: 2: Менің сабақта сынып туралы,жетістіктері туралы байқағаным /кейбір оқушыларға қиыншылық тудырғаны, келесі сабақта неге аса көңіл аудару керек? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?