Музыка және мүсін өнері. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 3 – сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім:Өнер

Сабақ: 3

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 3

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Музыка және мүсін өнері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну;

3.1.2.2. – әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындау

 Сабақ мақсаттары

  • Астана қаласындағы ескерткіштерімен танысу;
  • Мүсіндер мен музыканың үйлесімділігін көрсету;
  • Музыкалық композиция құрастыру;
  • Музыкалық шығармаларды орындау.

 Бағалау критерийлері

Білім алушылар:

  • музыкалық шығармашылық жұмыстар жасайды;
  • өз идеяларын көрсетеді;
  • әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындайды.

 Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар:

тиісті терминологияны қолдана отырып, музыканы талқылай және талдай алады;

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • мүсін, ескеркіш,монумент, мүсінші.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Мүсін өнері дегеніміз не?
  • Мүсін жасайтын адамды қалай атайды?
  • «Бәйтерек» монументінің биіктігі қанша?
  • «Бәйтерек» монументінің идеясын кім ұсынған?
  • Аңыздар желісімен жасалған қандай еткерткіш?
  • Ескерткіштер неше түрге бөлінеді?

Құндылықтарды дарыту

Өз еліне, Отанына, елорамыз Астанаға деген патриоттық сезімге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы, бейнелеу өнері.

 АКТ дағдылары

Презентация Power Point

Бастапқы білім

1-2 сыныпта алған білімдері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Оқушылармен «Ескерткіш ойынын ойнау.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

1-тапсырма. Сыныпта талқылау.

«Астанадағы ескерткіштер» қысқа бейнесюжеттін қараңыз.

Сұрақтарға жауап беріңіз?

  • Мүсін өнері дегеніміз не?
  • Мүсін жасайтын адамды қалай атайды?
  • «Бәйтерек» монументінің биіктігі қанша? (97м)
  • «Бәйтерек» монументінің идеясын кім ұсынған? (Елбасы идеясы)
  • Аңыздар желісімен жасалған қандай еткерткіш? (Өмір ағашы)
  • Ескерткіштер неше түрге бөлінеді? (тарихи және мәдени)

Астанадағы ескерткіштер.

https://www.youtube.com/watch?v=9oHiqvlFhDA

Сабақтың ортасы

30 минут

2-тапсырма.

Музыка шығару және импровизация.

Берілген мүсіндердің суретіне мұқият қараңыз. Мүсіндердің образына назар аудара отырып музыкалық аспаптарды қолданып, музыка шығарыңыз.

3- тапсырма. Орындау

Құрастырған композицияңызды музыкалық аспаптардың сүйемелдеуімен орындаңыз.

Бағалау критерийі:

  • Музыка шығарған;
  • Музыкалық аспаптар дұрыс таңдалған;
  • Мүсіннің образын ашады;
  • Топтық жұмыс қадағаланған;
  • Ансамблде өз партиясын меңгерген;
  • Музыканың көркемдеуші құралдарын дұрыс қолданған,
  • Композицияларын жақсы орындаған.

4-тапсырма. Ән орындау.

Астана туралы ән үйрену. Немесе екінші тоқсанда үйренген Әні:, А.Тани, Сөзі: А.Естенов «Ай келбетті Астана» әнін еске түсіріп қайталау.

Әнді дирижерлық қимылдар көмегімен орындаңыз.

Музыкалық, шулы-музыкалық аспаптар.

Ағайынды Жүгінісовтер «Астана»-

https://www.youtube.com/watch?v=vh3EhaR9tf0

Әні:, А.Тани, Сөзі: А.Естенов «Ай келбетті Астана»

Б.Бейсенова «Астана»

Сабақтың соңы

5мин

Рефлексия:

  • Орындауда не жақсы шықты?
  • Не жақсы шықпады?
  • Нені жақсартуға болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеттері жоғары аспапты меңгерген оқушыларға әнді аспаппен сүйемелдеу тапсырылады.

Бейнесюжетті талдау кезінде ауызша бағалау жүргізу.

композицияларын орындауда критерийлері бойынша бағалау

Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу