Мамандықты таба аласыз ба? Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В-бөлім: Менің отбасым және достарым

Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Карипжанов М.С.

Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мамандықты таба аласыз ба?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.4.2

кеңістіктің ерекшеліктерін және бөлшектерін, көңіл-күйлерді, форма мен кескін арасындағы әр түрлі мағыналық байланыстарды қарастыра бастау

2.1.3.1

идеяларды талқылау, сұрақтар қою және жауап беру, тірек нүктелер, бейнелер және формаларды бақылау

2.1.4.1

зерттеу, жазып алу, бақылау, елестету, сурет салуды үйрену кезінде өз идеялар мен сезімдерін әр түрлі тәсілдер арқылы шығармашылық түрде ұсыну және жеткізу

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар мамандықтарды тауып ажыратып ерекшеліктерін қарапайым тілмен жеткізе алады

 Бағалау критерийлері

-оқушы мамандықтарды ажырата алады

-оқушы мамандықтың. ерекшеліктерін қарапайым тілмен жеткізе алады

 Тілдік мақсаттар

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сен неліктен аталған өнер туындысын таңдадың?
  • Суреттен нені көруге болады?
  • Ол үш өлшемді суретке ұқсас па (3D)?
  • Суретші үш өлшемді сурет тәрізді болатын нысананы қалай жасады?
  • Қандай әдістер мен материалдар қолданылды?

Неліктен ………айта аласын ба?

… сурет 3D/үш өлшемдік болатынын

  • …сен осылай ойлайтыныңды
  • …осы түстер көрінісі ұнайтынын

…саған аталған әдіс немесе суретші ұнайтынын

Құндылықтарды дарыту

Сыныптастардың бірбіріне деген , бірбірінің ойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру.

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетану

 АКТ қолдану

 дағдылары

Бұл сабақта оқушылар АҚТ дағдыларын дамытпайды себебі, АҚТ технологияларын қолданбайды

Бастапқы білім

Оқушылар мамандықтар жайында бхабары бар, оларды ажыратып айтып бере алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру бөлімі

  • сәлемдесу.

ә) оқушыларды түгендеу.

Оқушыларға «Кім болам?» мультфилмін

көрсетіп сұрақтар қою арқылы бірігіп сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау

Сабақ соңында оқушылар; Оқушылар мамандықтарды тауып ажыратып ерекшеліктерін қарапайым тілмен жеткізе алады

«Кім болам?» мультфилмі

https://www.youtube.com/watch?v=GlWbiBDAXQs

Сабақтың ортасы

(Ұ, Т, Ж) Оқушыларға суреттекөрсетілген жұмыстың әртүрлі түрлеріне байланысты түрлі мамандықтарды кең ауқымда зерттеу тапсырмасы беріледі.

Мұны келесі шешуші сұрақтарды (тақтаға жазуға болады) пайдалана отырып, жұппен немесе шағын топпен орындауға болады:

  • Таңдалған нысаның қалай аталады?
  • Ол неден жасалған?
  • Ол неге ұқсас? Оның формасы қандай?
  • Ол қалай жасалған?
  • Оны не үшін қолданады? Оны пайдаланатын адамды таба аласын ба?

(Т, Ж, Қ) Оқушылар өздерінің жауаптары мен пікірлерін бүкіл сыныппен бөліседі. Олар әртүрлі адамдардың суреттерін әртүрлі міндеттемелер мен жұмыс түрлеріне сәйкестіктен салыстыра алады.

Оқушылар мамандықтарды тауып ажыратып ерекшеліктерін қарапайым тілмен жеткізе алады, содан кейін олар жұптаса отырып , ақылдасып бір мамандықты көрсетеді тақтаға шығып, тек дыбыстар қозғалыстар арқылы, сөйлеуге болмайды

Сергіту сәті: «Ағаш пен тиін»

(Ө, ОТ) Оқушылар нобай салатын альбомдарында рең мен көлеңке, әртүрлі әдістер қолданып, осыларды үш өлшемді формада елестер жасауда реңнің қалай көмектесетіні туралы ойлай отырып, таңдалған заттардың суреттерін салады. .

Әртүрлі жұмыс түрлері, бағыттары мен міндеттерін орындайтын адамдардың мамандықтары туралы фотографиялар және кітаптар.

Жұмысқа байланысты киімдерді, аксессуарлар мен объектілерді бейнелеу кезінде рең құруға тоғысытырылған қазақстандық суретшілерді қоса, суретшілердің бір немесе бірнеше жұмыстарын таңдау

Нобайларға арналған альбомдар, сурет салу материалдары, мысалы, қарындаштар, көмір қарындаш және/немесе бор.

Сабақтың соңы

Рефлексия.

Сабақ соңында оқушылар:

Өз жұмыстары мен бір-бірінің жұмыстарын сыныптастарға арналған бағалау міндеттері арқылы бағалай алады.

Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға болады

  • Сен неліктен аталған өнер туындысын таңдадың?
  • Суреттен нені көруге болады?
  • Ол үш өлшемді суретке ұқсас па (3D)?
  • Суретші үш өлшемді сурет тәрізді болатын нысананы қалай жасады?
  • Қандай әдістер мен материалдар қолданылды?

Неліктен ………айта аласын ба?

… сурет 3D/үш өлшемдік болатынын

  • …сен осылай ойлайтыныңды
  • …осы түстер көрінісі ұнайтынын

…саған аталған әдіс немесе суретші ұнайтынын

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың барысында қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделетемін , мысалы; қосымша детальдар қосуын сұраймын

Өзінөзі бағалау, бір-бірін бағалау жүреді

Сергіту сәті



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу