Құқық жүйесі. Құқық негіздері, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Құқық түсінігі | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Құқық жүйесі | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.1.1.3 құқық жүйесі және оның негізгі элементтерін түсіндіру (құқық нормалары, сала, ішкі сала, құқықтық институт) | ||||||
Сабақ мақсаттары | 9.1.1.1 Әлеуметтік нормалар жүйесінде құқықтың ұғымы мен ролін түсіндіру | ||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Венн диаграммасын толтырады (жазылым дағдылары) | ||||||
Құндылықтарды дарыту |
| ||||||
Пәнаралық байланыстар | Тілдік пәндер, гуманитарлық пәндер Мектеп бағдарламасы көлемінде гуманитарлық пәндер бойынша алған білімдері мен күнделікті өмірдегі әлеуметтік тәжірибелерін,сондай-ақ БАҚ көздерінен берілетін ақпараттарды қолданады. Пәнге қатысты лексика терминалогия
| ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Берілген Интернет ресурстармен қажетті ақпаратты іздеу және өңдеу дағдылары | ||||||
Бастапқы білім | Қазақстандағы қазіргі кездегі құқықтық және саяси-әлеуметтік оқиғалардан хабардар болуы керек. Алдыңғы тақырыптардағы негізгі ұғымдарды біледі | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 10 мин | «Миға шабуыл» әдісін қолдану.
| https://www.youtube.com/watch?v=cqS1wYDvJzo | |||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырып,оқу мақсатымен танысады. Оқушыларға тақтада суреттер көрсетіліп сынып ішінде талқылау ұйымдастырылады. 1. Құқық жүйесі қандай бағыттарды біріктіреді? 2.Құқық жүйесінің қандай жүйе ?
Топтық жұмыс: Сынып оқушылары төрт топқа бөлінеді Оқушылар төрт топқа бөлініп, берілген сұрақтардың мағынасын ашады. 1-топ: Еңбек құқығы 2-топ: Отбасы құқығы 3-топ: Мүліктік құқық 4-топ: Әкімшілік құқығы Топтар бірін- бірі бағалайды. | https://www.youtube.com/watch?v=HVza60gZyZ0 Таратпа материалдар | |||||
Сабақтың соңы | Ж Синквейн әдісін қолдану. «Құқық» ұғымына: 1 Зат есім2 Сын есім 3 Етістік 4 Сөйлем 1 Синоним жазыңыз. Кері байланыс: «Мен не білдім? Мен енді құқық туралы не білгім келеді?» | ||||||
Саралау Сабақта визуалдар мен аудиалдар үшін жеткілікті материалдар дайындалған. Тапсырманы оқушылардың өздеріне дауыстап оқыту және тақтада презентация ретінде көрсету қамтамасыз етілген. Топтық жұмыста қабілетті оқушылар басқа оқушыларға кейбір терминдер мен ұғымдарды түсіндіру, жағдаяттарды талдау жұмыстарын жүргізеді. | Бағалау Жетістік критерийі бойынша өзара бағалау және өзін-өзі бағалау. Сабақ барысында басымдық берілетін ең маңызды критерий – ғылыми тілді пайдалану | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Компьютермен және басқа да техника түрлерімен жұмыс жасау ережелері | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?