Қазақ тілі және әдебиеті_2 сынып_4-бөлім. Менің туған өлкем_Өлең құрастырамын, каллиграмма жасай аламын _ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім. Менің туған өлкем | Мектеп: Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :
| |
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Өлең құрастырамын, каллиграмма жасай аламын | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасы на сілтемеу) | 2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру | |
Сабақ мақсаттары | Мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, калиграмма құрастыру | |
Бағалау критерийлері | Мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыра алса. | |
Тілдік мақсаттар | Пайдалы, пайдасыз, себебі, өйткені | |
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |
Алдыңғы меңгерілген білім | Сурет бойынша әңгіме құраймын | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі:Сәлеметсің бе, Күн Ана! Сәлеметсің бе,Жер Ана! Сәлеметсің бе,Көгілдір аспан! Сәлеметсің бе, сен! Сәлеметсің бе Мен! /оқушылар бір-бірімен амандасады/ (Ұ) «Сен маған, мен саған» Мақсаты: тілдік және сыни ойлау дағдыларын дамыту. Сұрақ-жауап арқылы жұмыс жүргізу -Балалар, біздің қазір қандай бөлім оқып жатырмыз? -Ал, сіздердің туған жерлеріңіз қай жер? -Біз қай облыста тұрамыз? -Біздің қай қалада оқып жатырмыз? -Көкшетау қандай қала? -Ол несімен ерекше? -Жақсы, балалар!Сұрақтарға дұрыс жауап бердіңдер. Енді айтыңдаршы біз жаңа не істедік? Оқушылардың мүмкін болатын жауабы:сөйлестік, бір-бірімізге сұрақ қойдық және жауап беріп отырдық. -Ендеше бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыздар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру | презентация |
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 5 мин | (МК, Т). Проблемалық сұрақ. Мақсаты: өз көзқарасын айту арқылы дәлелдей білуге баулу, жаңа білімге деген қызығушылығын арттыру. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Оқушыларға сурет көрсетіледі.
-Ендеше, бұл сұрақтың жауабын анықтау үшін мына аңызға назар аударайық. Тақтада аңыздың бастапқы бөлігі жазылып тұрады. Балалар, қалай ойлайсыздар, әрі қарай бұл аңыз қалай жалғасуы мүмкін (Т) Жалғасын тап. Мақсаты: мәтінді жалғастыруда топ мүшелерінің ойын тыңдауға, бағалауға, ұжыммен ортақ шешімге келуге дағдылану. Оқушылар мәтіннің жалғасын ұжыммен ойласа отырып жалғастырады, өз нұсқаларын оқиды. Топтар бірін-бірі «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды. (Ұ) «Білгім келеді» Мақсаты: тізбектей оқу арқылы бірін-бірі тыңдауға, оқу жылдамдығын арттыруға дағдыланады. Аңыздың жалғасы «Тізбектеу» әдісі арқылы оқылады. - Балалар, қалай ойлайсыңдар, бұл аңыз не туралы екен? -Ендеше, бұл аңызға қандай тақырып қоюға болады? -Мұндағы негізгі кейіпкерлер кімдер?
(Ө, Ж) Кейіпкерге сипаттама. Мақсаты: кейіпкерге сипатта беру арқылы сыни ойлауға дағдыланады. Оқиға немесе кейіпкер іс-әрекетінің дұрыс және бұрыс жағын анықтау. Оқушылар кейіпкерлерге ауызша түрде сипаттама береді. Патша – Құс – (Т) Калиграмма құрастыру. Мақсаты: ұжыммен талқыланған және өзі білетін ақпаратты қолдана отырып, кейіпкерлерге калиграмма құрастыруға дағдылану. Ендеше қазір біз аңыз кейіпкерлеріне сипатта бере отырып, калиграмма құрастыратын боламыз. 1 - топ- патша 2 - топ- құс 3- топ – гүл құрастыра отырып, аңыздағы негізгі түйін туралы калиграмма құрастырады. (Т, Ұ) Мақсаты: оқушылардың көпшілік алдында сөйлеу, өз сөзін дәлелдей білу, өз ойын «ортада» ашық айта білуге дағдылану. топтар өз жұмыстарын қорғайды, стикерлер арқылы бағалайды. Бағалау дескрипторы:
Жоғарғы балл -2 балл. | Презентация презентация презентация Постер құрастыру |
Сабақтың соңы | Рефлексия: -Сабақ ұнады ма? -Не қызықты болды? -Не қиын болды? -Өздеріңнің түсініктеріңді бас бармақ арқылы көрсетіңдер. Сабақтағы іс-әрекеттеріңді смайлик таңдау арқылы көрсетіңдер. | Әртүрлі іс-әрекеттегі смайликтер |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Топтық жұмыс барысында Қалыптастырушы бағалау арқылы | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Денсаулық сақтау технологиялары.Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
Жұптық жұмыста нақты, мағыналы сұрақ қояды. Жұптасының сұрақтарына толық жауап береді. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?