Квадрат теңсіздік 2-сабақ (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Теңсіздіктер
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздік 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): квадрат теңсіздіктерді шешу
Сабақтың мақсаты: Квадраттық функцияның графигін қолданып квадрат теңсіздіктерді шешеді.
Ұйымдастыру бөлімі
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды. Бұл сабақта параболаны қолданып квадрат теңсіздікті шешетіндігі туралы түсіндіреді.
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар шағын топта үй тапсырмаларын тексереді, қажет болғанда түзетулер енгізеді.
Жаңа материалды меңгеру
Мұғалім оқушыларға параболасын салуды тапсырады.
түріндегі теңсіздікті шешу үшін шыққан графикті қалай қолдануға болатынын талқыланады.
( теңсіздігін шешу дегеніміз – х-тың қандай мәндерінде парабола нүктелерінің ординаталары оң сан болатынын табу, яғни х-тың қандай мәндерінде функция абсцисса осінің жоғарғы жағында жатқанын анықтау)
Теңсіздік шешімін жазу.
Оқушылардан төмендегі теңсіздіктердің шешімдерін жазу сұралады:
Квадрат теңсіздікті шешу үшін парабола қаншалықты нақты салыну керектігін талқылау. (Оқушылар функцияның нөлдерін дұрыс анықтау, яғни параболаның х осімен қиылысуын анықтау және парабола тармағының бағытын анықтау маңызды екенін түсінулері керек, қалған жағдайлар үшін сұлбасы жеткілікті, сондықтан у осін салмауға болады.)
Талқылау нәтижесінде теңсіздікті шешу алгоритмі жазылады.
Жаңа материалды бекіту
Оқушылар жауаптарын шағын тақталарға жазады.
1. Суретте квадраттық функцияның графиктерінің сұлбалары берілген. Осы суреттерді пайдаланып, сәйкес теңсіздіктерді шешіңіз.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Теңсіздіктер
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздік 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): квадрат теңсіздіктерді шешу
Сабақтың мақсаты: Квадраттық функцияның графигін қолданып квадрат теңсіздіктерді шешеді.
Ұйымдастыру бөлімі
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды. Бұл сабақта параболаны қолданып квадрат теңсіздікті шешетіндігі туралы түсіндіреді.
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар шағын топта үй тапсырмаларын тексереді, қажет болғанда түзетулер енгізеді.
Жаңа материалды меңгеру
Мұғалім оқушыларға параболасын салуды тапсырады.
түріндегі теңсіздікті шешу үшін шыққан графикті қалай қолдануға болатынын талқыланады.
( теңсіздігін шешу дегеніміз – х-тың қандай мәндерінде парабола нүктелерінің ординаталары оң сан болатынын табу, яғни х-тың қандай мәндерінде функция абсцисса осінің жоғарғы жағында жатқанын анықтау)
Теңсіздік шешімін жазу.
Оқушылардан төмендегі теңсіздіктердің шешімдерін жазу сұралады:
Квадрат теңсіздікті шешу үшін парабола қаншалықты нақты салыну керектігін талқылау. (Оқушылар функцияның нөлдерін дұрыс анықтау, яғни параболаның х осімен қиылысуын анықтау және парабола тармағының бағытын анықтау маңызды екенін түсінулері керек, қалған жағдайлар үшін сұлбасы жеткілікті, сондықтан у осін салмауға болады.)
Талқылау нәтижесінде теңсіздікті шешу алгоритмі жазылады.
Жаңа материалды бекіту
Оқушылар жауаптарын шағын тақталарға жазады.
1. Суретте квадраттық функцияның графиктерінің сұлбалары берілген. Осы суреттерді пайдаланып, сәйкес теңсіздіктерді шешіңіз.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?