Көміртек, кремний және олардың маңызды қосылыстары. Көміртек, кремний және олардың қосылыстарының таралымы. № 8 Көрсетілім «Ерітілген қосылыстардың белсендірілген көміртекпен сіңірілуі (адсорбция)». (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)

 Көміртек, кремний және олардың маңызды қосылыстары. Көміртек, кремний және олардың қосылыстарының таралымы.  № 8 Көрсетілім «Ерітілген қосылыстардың белсендірілген көміртекпен сіңірілуі (адсорбция)». (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Химия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Маңызды p-элементтер және олардың қосылыстары
Сабақ тақырыбы: Көміртек, кремний және олардың маңызды қосылыстары. Көміртек, кремний және олардың қосылыстарының таралымы.
№ 8 Көрсетілім «Ерітілген қосылыстардың белсендірілген көміртекпен сіңірілуі (адсорбция)».
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 10.2.1.34 көміртек, кремний және оның қосылыстарының физикалық және химиялық қасиеттерін білу;
10.2.1.35 иіс газымен уланудың себептерін түсіну және алғашқы көмек көрсету әдістерін сипаттау;
Сабақ мақсаттары: Оқушы:
- көміртек пен кремнийдің физикалық және химиялық қасиеттерін білу;
- көміртек, кремний және олардың қосылыстарының табиғатта таралуын түсіну;
- көміртек пен кремнийдің қасиеттерін салыстыра алу;
- көміртек, кремний және оның қосылыстарының ұқсастықтары мен ерекшеліктерін түсіндіре алу;
- иіс газымен улану процесін талдай алу;
- алғашқы көмек көрсету жолдырын ұсына алу;

Сабақ басында:
«Стартер»
Мақсаты: оқушылардың назарын сабаққа аудару
-оқушылармен бірге сабақ тақырыбы мен мақсаттарын анықтау
-жетістік критерийлерін анықтау
Мұғалімнің іс – әрекеті: суреттер көрсетілген слайдпен таныстырады, бағыттаушы сұрақтар қояды, оқушыларды ынталандырады
Оқушының іс – әрекеті: өз ойын білдіреді, талқылайды

«Периодтық кестедегі заңдылықтар»
Мақсаты: алдыңғы білімдерін еске түсіру
Сипаты: Оқушыларға аяқталмаған сөйлемдер жазылған карточкалар таратылады, оқушылар сөйлемдерді аяқтау керек, кейін карточкаларын алмастырып, бір – бірінің жауаптарын тексереді, жауаптарды талқылайды.
Мұғалімнің іс – әрекеті: бақылайды, қажет болған жағдайда сұрақтар мен жауаптарды дұрыстайды.
Оқушының іс – әрекеті: сөйлемдерді аяқтайды, талқылайды
Бағалау: бірін бірін бағалау
«Физикалық және химиялық қасиеттері»
Мақсаты: - көміртек пен кремнийдің физикалық және химиялық қасиеттерін білу;
- көміртек пен кремнийдің қасиеттерін салыстыра алу;
- көміртек, кремний және оның қосылыстарының ұқсастықтары мен ерекшеліктерін түсіндіре алу;
Сипаты: оқушылар жұпта теориялық материалды оқиды, талдайды, дәптерлеріне кестені толтырады
Мұғалімнің іс – әрекеті: Жұптардың жұмысын бақылайды
Оқушының іс – әрекеті: жаңа материалды оқып, танысу
Бағалау критерийлері: - көміртек пен кремнийдің физикалық және химиялық қасиеттерін біледі;
Дескрипторлар: - Көміртек қасиеттерін біледі;
- Кремнийдің қасиеттерін біледі;
- Екі элемент қасиеттерін салыстыра алады;
- Ұқсастықтарын анықтай алады;
- Ерекшеліктерін анықтай алады;
Бағалау: бірін – бірі бағалау......


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 709



Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу

Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі