Ноосфераның қалыптасуы (9 сынып, III тоқсан)
Пән: География
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биосфера
Сабақтың тақырыбы: Ноосфераның қалыптасуы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)9.3.4.5 ноосфераның қалыптасу шарттарын зерттейді
Сабақтың мақсаты: Оқушылар :
• Ноосфераның қалыптасу жағдайларын зерттейді.
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу.
2. Тақтаға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары көрсетіледі.
(Т) (Ғаламтормен жұмыс) Не? Қайда? Қашан?
1- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің авторларын анықтаңыз
2- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің ойлап табылған жылын анықтаңыз
3- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің алғаш пайда болған елді анықтаңыз.
«Идеялар кілемшесі» әдісі. Ноосфера дегенді қалай түсіндіресіз? Сұрағына жауап жазу
4. (М) Ноосфераның құрылымын түсіндіру
5. (Т) «Айналмалы бекет» әдісі
Мәтінді оқып, анықтап, талдау жасау
1- топ. Ноосфера ұғымы
2- топ. Ноосфераның белгілері
3- топ. Ноосфераны зерттеушілер
4- топ. Әр қабықтағы ноосфераның көрінісі
Дескриптор Оқушылар
- Ноосфера ұғымын талдайды
- Ноосфераның белгілеріне түсінік береді
- Ноосфераны зерттеушілердің мәліметтерін дәлелдер ретінде көрсетеді
- Әр қабықтағы ноосфера көрінісін дәлелдейді
Оқушылар бірін- бірі бағалайды.
Мұғалімнің кері байланысы
(С) Идея, технология, қоғам үштігінің ноосфера дамуындағы маңыздылығын түсіндіреді.
6. (Ж) Ноосфераның қалыптасу шарттарын анықтап, графиктік түрде ұсынады
Дескриптор Оқушылар
- Ноосфераның қалыптасу шарттарын инфографика түрінде ұсынады
7. Мұғалімнің кері байланысы. Оқушылардың жұмысын бағалау.
8. Оқушылардың оқу жетістіктерін бағалайды......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биосфера
Сабақтың тақырыбы: Ноосфераның қалыптасуы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)9.3.4.5 ноосфераның қалыптасу шарттарын зерттейді
Сабақтың мақсаты: Оқушылар :
• Ноосфераның қалыптасу жағдайларын зерттейді.
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу.
2. Тақтаға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары көрсетіледі.
(Т) (Ғаламтормен жұмыс) Не? Қайда? Қашан?
1- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің авторларын анықтаңыз
2- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің ойлап табылған жылын анықтаңыз
3- топ. Телефон, радио, көлік, электр шамы, компьютердің алғаш пайда болған елді анықтаңыз.
«Идеялар кілемшесі» әдісі. Ноосфера дегенді қалай түсіндіресіз? Сұрағына жауап жазу
4. (М) Ноосфераның құрылымын түсіндіру
5. (Т) «Айналмалы бекет» әдісі
Мәтінді оқып, анықтап, талдау жасау
1- топ. Ноосфера ұғымы
2- топ. Ноосфераның белгілері
3- топ. Ноосфераны зерттеушілер
4- топ. Әр қабықтағы ноосфераның көрінісі
Дескриптор Оқушылар
- Ноосфера ұғымын талдайды
- Ноосфераның белгілеріне түсінік береді
- Ноосфераны зерттеушілердің мәліметтерін дәлелдер ретінде көрсетеді
- Әр қабықтағы ноосфера көрінісін дәлелдейді
Оқушылар бірін- бірі бағалайды.
Мұғалімнің кері байланысы
(С) Идея, технология, қоғам үштігінің ноосфера дамуындағы маңыздылығын түсіндіреді.
6. (Ж) Ноосфераның қалыптасу шарттарын анықтап, графиктік түрде ұсынады
Дескриптор Оқушылар
- Ноосфераның қалыптасу шарттарын инфографика түрінде ұсынады
7. Мұғалімнің кері байланысы. Оқушылардың жұмысын бағалау.
8. Оқушылардың оқу жетістіктерін бағалайды......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?