Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 1-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Тәуелсіздік - қасиет тұнған ұлы ұғым
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 1-сабақ
Сабақ мақсаты: Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп жатқа айту.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту кезеңі
Мен неммен мақтана аламын?
«Өрмекші торы» әдісі бойынша оқушылар шеңберде тұрып, әркім өзі жеткен жетістігін, мақтананыш ететін дүниелерін атайды. Әрқайсы жіпті лақтырған сайын, жетістігі мен мақтанышын айтады. Соңында оқушы золдарында өрмекші торы пайда болады.
Оқушылар сөзін мұғалім қорытындылай келе, барлығының алға ұмтылуы керек екендігін, осыған байланысты Абай Құнанбайұлының ойымен танысатынын жариялайды.
Мағынаны тану кезеңі
1-тапсырма
Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңін оқиды. Шығарманың жанры өлең екеніндігін дәлелдейді. Мысалы:
Бұл шығарма – өлең, себебі белгілі-бір ұйқасқа құрылған, бірнеше шумақтан тұрады.
2- тапсырма
Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең қалай ісер етті? Өлеңнен алған әсеріңді екі сөйлеммен жаз
________________________________________________
2- тапсырма
Өлеңніңде қайталанып келетін сөздің әсері қандай? Автор неліктен қайталайды?
3- тапсырма
Өлең құрылысына талда.
4 – тапсырма
Өлең идеясы өлеңнің қай жолдары арқылы анықтауға болады?
Бағалау дескрипторы
Шығарма жанрын анықтайды
Идеясы берілген өлең жолдарын табады
Өлең құрылысына талдайды
Бұл тапсырма жұппен/топпен/сыныппен орындалады.
Қабілеті жоғары оқушыға арналған:
Тәуелсіздік алған кездегі үйдегі үлкендердің сезімі қандай болғанын сипаттап жазып кел....
Бөлім атауы: Тәуелсіздік - қасиет тұнған ұлы ұғым
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 1-сабақ
Сабақ мақсаты: Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп жатқа айту.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту кезеңі
Мен неммен мақтана аламын?
«Өрмекші торы» әдісі бойынша оқушылар шеңберде тұрып, әркім өзі жеткен жетістігін, мақтананыш ететін дүниелерін атайды. Әрқайсы жіпті лақтырған сайын, жетістігі мен мақтанышын айтады. Соңында оқушы золдарында өрмекші торы пайда болады.
Оқушылар сөзін мұғалім қорытындылай келе, барлығының алға ұмтылуы керек екендігін, осыған байланысты Абай Құнанбайұлының ойымен танысатынын жариялайды.
Мағынаны тану кезеңі
1-тапсырма
Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңін оқиды. Шығарманың жанры өлең екеніндігін дәлелдейді. Мысалы:
Бұл шығарма – өлең, себебі белгілі-бір ұйқасқа құрылған, бірнеше шумақтан тұрады.
2- тапсырма
Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең қалай ісер етті? Өлеңнен алған әсеріңді екі сөйлеммен жаз
________________________________________________
2- тапсырма
Өлеңніңде қайталанып келетін сөздің әсері қандай? Автор неліктен қайталайды?
3- тапсырма
Өлең құрылысына талда.
4 – тапсырма
Өлең идеясы өлеңнің қай жолдары арқылы анықтауға болады?
Бағалау дескрипторы
Шығарма жанрын анықтайды
Идеясы берілген өлең жолдарын табады
Өлең құрылысына талдайды
Бұл тапсырма жұппен/топпен/сыныппен орындалады.
Қабілеті жоғары оқушыға арналған:
Тәуелсіздік алған кездегі үйдегі үлкендердің сезімі қандай болғанын сипаттап жазып кел....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?