Хан Кене (6 сынып, II тоқсан )
Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тарихи тұлғалар
Сабақтың тақырыбы: Хан Кене
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 6.2.1.1 Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру;
6.4.1.1 Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.
Сабақтың мақсаты: Мәтінмен жұмыс жасау арқылы детальді ақпаратты анықтауға, жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді дұрыс жазуға үйрету.
Сабақ барысы: 1-тапсырма. Ой шақыру тапсырмасы
Оқушылар оқылым мәтінімен таныспас бұрын кестеде берілген сөздерге қарай отырып мәтін не туралы болатынын айтып, мазмұнына болжам жасайды.
Оқылым тапсырмасы
2-тапсырма
Оқушылар мәтінде берілген ақпараттарға мұқият назар аудара отырып танысады. Мәтіндегі басты ақпараттарды түртіп белгілейді.
3-тапсырма
Оқылымнан кейінгі тапсырмалар
Мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтап жазады.
Негізгі ақпараттар Қосымша ақпараттар Детальді ақпараттар
4-тапсырма
Әдеби тілдік норманы қолдануға арналған тапсырма
Мәтіннен жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді тауып, орфографиялық нормаға сай жазады.
Жеке сөздер:
Бірге жазылатын сөздер:
Бөлек жазылатын сөздер:
Дефис арқылы жазылатын сөздер:
ДЕСКРИПТОРЛАР
мәтін мазмұнына болжам жасайды;
мәтін мазмұнымен танысады;
мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтайды;
мәтінінен жеке жазылатын, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді анықтайды;
анықталған сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады;....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тарихи тұлғалар
Сабақтың тақырыбы: Хан Кене
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 6.2.1.1 Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру;
6.4.1.1 Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.
Сабақтың мақсаты: Мәтінмен жұмыс жасау арқылы детальді ақпаратты анықтауға, жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді дұрыс жазуға үйрету.
Сабақ барысы: 1-тапсырма. Ой шақыру тапсырмасы
Оқушылар оқылым мәтінімен таныспас бұрын кестеде берілген сөздерге қарай отырып мәтін не туралы болатынын айтып, мазмұнына болжам жасайды.
Оқылым тапсырмасы
2-тапсырма
Оқушылар мәтінде берілген ақпараттарға мұқият назар аудара отырып танысады. Мәтіндегі басты ақпараттарды түртіп белгілейді.
3-тапсырма
Оқылымнан кейінгі тапсырмалар
Мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтап жазады.
Негізгі ақпараттар Қосымша ақпараттар Детальді ақпараттар
4-тапсырма
Әдеби тілдік норманы қолдануға арналған тапсырма
Мәтіннен жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді тауып, орфографиялық нормаға сай жазады.
Жеке сөздер:
Бірге жазылатын сөздер:
Бөлек жазылатын сөздер:
Дефис арқылы жазылатын сөздер:
ДЕСКРИПТОРЛАР
мәтін мазмұнына болжам жасайды;
мәтін мазмұнымен танысады;
мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтайды;
мәтінінен жеке жазылатын, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді анықтайды;
анықталған сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады;....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?