Бауырым Дос (2 сынып, I тоқсан)
Пән:Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру, тірек сөздерді пайдаланып, мазмұндама жазу. Бауырым. Дос.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 2.3.4.1* Мұғалімнің қолдауымен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу.
2.3.7.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру.
Сабақ мақсаттары: Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздер бойынша негізгі ойды анықтау, жоспар құру, мазмұндама жазу.
Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Аспанда күн ыстық
Ал жерде кім ыстық
Әке мен шешеміз
Сүйікті тым ыстық
Жасасын туыстық!
Достық пен тыныштық.
Достық туралы мультфильм көру.
Мультфильм бойынша сұрақтар.
Аяқталмаған ойын
Ауылдың шетi. Қарлы төбешiкке су құйылып, сырғанақ жасалған.
Бiрнеше бала сырғанақ теуiп жүр. Олардың iшiнде ағайынды Ахметовтер де бар. Ақан мен Асан екеуi бiр шанаға отырып, төбеден төмен зымырайды. Беттерi қызара бөртiп, сырғанап ойнаудан жалығар емес. Ақан мен Асан төбе басына шықты. Шананың алдына Асан отыратын. Ол абайсызда шанадан айырылып қалды. Бос шана төмен қарай сырғанай жөнелдi. Алысқа барып бiрақ, тоқтады.
– Ақан, сен барып шананы алып кел, – дедi iнiсiне Асан.
– Мен бармаймын. Шанаға ие бола алмаған өзiң, сен бар, – дедi Ақан.
– Жоқ, сен барасың. Сен менен кiшiсiң, – дедi Асан.
– Бармаймын. Үлкенмiн деп, жұмсай бересiң, шананы да үнемi мен сүйреймiн.
Сөзi етпеген Асан ашуланып төменге түстi. Шананы жетектеген бойы төбеге емес, үйiне қарай бет алды. Ақан не iстерiн бiлмей, төбе басында аңырып тұр.
Тiл табыса алмаған Ахметовтердiң ойыны осылай аяқталмай қалды.
(Ө, Т;Ү) Бейнематериалды тамашалау, сюжет бойынша заттың атын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді жазу, Жұпта сөз тіркестерін құрастыру. Топта сөз тіркестерін ортаға салып, сөйлемдер құрастыру, Мазмұны бойынша сөйлемдерді мағыналық байланысты орналастыру.
Әр топтың өз жұмысын таныстыруы.
(МК, Ж.Ө) Бейне материал мазмұнын кеңесіп жазу. Өз бетінше аяқтау.
Мазмұндаманы тексеру критерийлері:
- жоспарға сәйкес;
- тірек сөздер қолданылған;
- сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі сақталған;
- сөйлемдер өзара байланысты құрастырылған;
- сөйлемнің жазылу емлесі сақталған;
- каллиграфиялық талаптар сақталған;
- орфографиялық қателер жіберілмеген.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру, тірек сөздерді пайдаланып, мазмұндама жазу. Бауырым. Дос.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 2.3.4.1* Мұғалімнің қолдауымен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу.
2.3.7.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру.
Сабақ мақсаттары: Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздер бойынша негізгі ойды анықтау, жоспар құру, мазмұндама жазу.
Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Аспанда күн ыстық
Ал жерде кім ыстық
Әке мен шешеміз
Сүйікті тым ыстық
Жасасын туыстық!
Достық пен тыныштық.
Достық туралы мультфильм көру.
Мультфильм бойынша сұрақтар.
Аяқталмаған ойын
Ауылдың шетi. Қарлы төбешiкке су құйылып, сырғанақ жасалған.
Бiрнеше бала сырғанақ теуiп жүр. Олардың iшiнде ағайынды Ахметовтер де бар. Ақан мен Асан екеуi бiр шанаға отырып, төбеден төмен зымырайды. Беттерi қызара бөртiп, сырғанап ойнаудан жалығар емес. Ақан мен Асан төбе басына шықты. Шананың алдына Асан отыратын. Ол абайсызда шанадан айырылып қалды. Бос шана төмен қарай сырғанай жөнелдi. Алысқа барып бiрақ, тоқтады.
– Ақан, сен барып шананы алып кел, – дедi iнiсiне Асан.
– Мен бармаймын. Шанаға ие бола алмаған өзiң, сен бар, – дедi Ақан.
– Жоқ, сен барасың. Сен менен кiшiсiң, – дедi Асан.
– Бармаймын. Үлкенмiн деп, жұмсай бересiң, шананы да үнемi мен сүйреймiн.
Сөзi етпеген Асан ашуланып төменге түстi. Шананы жетектеген бойы төбеге емес, үйiне қарай бет алды. Ақан не iстерiн бiлмей, төбе басында аңырып тұр.
Тiл табыса алмаған Ахметовтердiң ойыны осылай аяқталмай қалды.
(Ө, Т;Ү) Бейнематериалды тамашалау, сюжет бойынша заттың атын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді жазу, Жұпта сөз тіркестерін құрастыру. Топта сөз тіркестерін ортаға салып, сөйлемдер құрастыру, Мазмұны бойынша сөйлемдерді мағыналық байланысты орналастыру.
Әр топтың өз жұмысын таныстыруы.
(МК, Ж.Ө) Бейне материал мазмұнын кеңесіп жазу. Өз бетінше аяқтау.
Мазмұндаманы тексеру критерийлері:
- жоспарға сәйкес;
- тірек сөздер қолданылған;
- сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі сақталған;
- сөйлемдер өзара байланысты құрастырылған;
- сөйлемнің жазылу емлесі сақталған;
- каллиграфиялық талаптар сақталған;
- орфографиялық қателер жіберілмеген.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?