Күз мезгілі (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 бөлім. Уақыт
Сабақ тақырыбы: Күз мезгілі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кестетолтыру/мазмұндау
3.4.1.1. Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем құру.
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы: Тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді, жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады. Оқушылардың көпшілігі: Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтін бойынша кестені толтырады.
Оқушылардың кейбірі: Мәтін бойынша сюжеттің даму желісін мазмұндайды, тақырыпқа қатысты өз пікірін білдіреді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбер.
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Мен саған тілеймін» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, сыйластықты дамыту. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісіне жүректің моделін беріп, жақсы тілек айтады, солай жалғаса береді: мейірімді бол, ақылды бол, ұқыпты бол, батыл бол, т.б.
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тақырыпты болжайды.
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
- Тыңдалым материалы бойынша нұсқауларды орындаймын;
- Берілген тақырып бойынша сұрақтар қоямын, сұрақтарға жауап беремін;
- жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазамын.
Топқа бөлу
Оқушылар жапырақтардың түстеріне қарай 3 топқа бөлінеді. Жасыл жапырақ, қызыл жапырақ, сары жапырақ
Үй тaпcырмcын тексеру
«Ыстық орындық» ойыны aрқылы тексеріледі.
Әр топтан бір оқушыдан шығады екі топ оқушыға кезекпен үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды.
Жаңа сөздерді меңгерту:
Күз мезгіліне байланысты сөздер.
1. Дұрыс айтуға дағдыландыру: - мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды; 2. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастырады. 3. Сөйлемдер құрастыру.
5. Жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады.
Тыңдалым алды тапсырмасы.
Күз туралы сұрақтарға жауап береді.
Топпен жұмыс
( Т)«Үш қадамды сұхбат» стратегиясы. Әр топ тыңдалған мәтін бойынша бір –біріне 3 сұрақтан қойып,жауап алады.
(Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды)
Кері байланыс: Не қиын болды?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. (Ж) Оқушылар тыңдаған материалды естеріне түсіріп, кестені толтырады.
Сөйлемдер Дұрыс Бұрыс
Күзде күн суық болады.
Күз- жыл мезгілдердің бірі.
Күзде күн жылы болады
Күзде жеміс –жидектер піседі.
Дескриптор: Ақпараттың дұрыс/ бұрыс екенін ажырата алады. Өз пікірін дәлелдей алады. Кері байланыс: Не қиын болды?», «Не жеңіл болды?» Сергіту сәті.«Қара жорға»әуеніне би билейді
Оқылым. Оқулықпен жұмыс. 2-тапсырма.Мәтінді мәнерлеп оқып, кластер кұру.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 бөлім. Уақыт
Сабақ тақырыбы: Күз мезгілі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кестетолтыру/мазмұндау
3.4.1.1. Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем құру.
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы: Тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді, жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады. Оқушылардың көпшілігі: Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтін бойынша кестені толтырады.
Оқушылардың кейбірі: Мәтін бойынша сюжеттің даму желісін мазмұндайды, тақырыпқа қатысты өз пікірін білдіреді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбер.
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Мен саған тілеймін» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, сыйластықты дамыту. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісіне жүректің моделін беріп, жақсы тілек айтады, солай жалғаса береді: мейірімді бол, ақылды бол, ұқыпты бол, батыл бол, т.б.
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тақырыпты болжайды.
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
- Тыңдалым материалы бойынша нұсқауларды орындаймын;
- Берілген тақырып бойынша сұрақтар қоямын, сұрақтарға жауап беремін;
- жаңа сөздерді сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазамын.
Топқа бөлу
Оқушылар жапырақтардың түстеріне қарай 3 топқа бөлінеді. Жасыл жапырақ, қызыл жапырақ, сары жапырақ
Үй тaпcырмcын тексеру
«Ыстық орындық» ойыны aрқылы тексеріледі.
Әр топтан бір оқушыдан шығады екі топ оқушыға кезекпен үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды.
Жаңа сөздерді меңгерту:
Күз мезгіліне байланысты сөздер.
1. Дұрыс айтуға дағдыландыру: - мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды; 2. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастырады. 3. Сөйлемдер құрастыру.
5. Жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады.
Тыңдалым алды тапсырмасы.
Күз туралы сұрақтарға жауап береді.
Топпен жұмыс
( Т)«Үш қадамды сұхбат» стратегиясы. Әр топ тыңдалған мәтін бойынша бір –біріне 3 сұрақтан қойып,жауап алады.
(Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды)
Кері байланыс: Не қиын болды?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. (Ж) Оқушылар тыңдаған материалды естеріне түсіріп, кестені толтырады.
Сөйлемдер Дұрыс Бұрыс
Күзде күн суық болады.
Күз- жыл мезгілдердің бірі.
Күзде күн жылы болады
Күзде жеміс –жидектер піседі.
Дескриптор: Ақпараттың дұрыс/ бұрыс екенін ажырата алады. Өз пікірін дәлелдей алады. Кері байланыс: Не қиын болды?», «Не жеңіл болды?» Сергіту сәті.«Қара жорға»әуеніне би билейді
Оқылым. Оқулықпен жұмыс. 2-тапсырма.Мәтінді мәнерлеп оқып, кластер кұру.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?