Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары (7 сынып, III тоқсан, 1 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет
Сабақтың тақырыбы: Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары
Оқу мақсаттары: Т3. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. Әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың барлығы:
Тыңдалымдағы ақпаратты түсінеді, ғаламтордың зиянды жағын ажырата алады.
Оқушылардың көпшілігі:
Қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, қолдана алады.
Оқушылардың кейбірі:
Алынған ақпаратты өздігінше саралап, еркін қолданып, дербес ой айтады.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту кезеңі
Оқушылармен амандасу, сынып түгелдеу, сабаққа дайындықтарын қадағалау.
«Тоқтатылған Кадр» тренингі. Шарты: суретті зерттейді, суретті түсірем дегенше не болды, түсірген соң не болды деп болжау жасайды.
Дұрыс жауабымен танысып, салыстырады. Сабақ тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары
1. Тыңдалым алдындағы тапсырма
– Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасаудың қандай ережелерін білесіздер?
– Қандай артықшылықтары бар деп ойлайсыздар?
– Ғаламтордың жағымсыз жақтары бар ма?
2. Тыңдалым тапсырмасы https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68
Топтық жұмыс. Тыңдалым тыңдалынады. Ақпаратты кестеге түсіреді.
Ақпарат Дереккөзі Ерте гі мазмұны Кейіп керлері Жағымсыздық Ғаламтордың зияны Ұсыныс
Топтық бағалау
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, кесте толтыру Ақпаратты кестеге түсіре алу
Топпен ойласып, әр сұраққа кемінде 2 сөйлеммен жауап беру
3. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Ж/ж. Лексикалық минимумды (Әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты) қатыстыра отырып, ауызша диалог құру. Шарты: бір мезгілде жұптар жұптарға айтылым жасайды, тыңдаушы жұп бағалайды, керісінше қайталанады.
Жұптық бағалау
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, диалог құру Тірек сөздерді толық қолдана алу
1 мақал-мәтел, 1 тұрақты тіркесті тиімді пайдалану
4. Ж. Жеке жұмыс. Көңіл-күйін қатыстыра отырып, ғаламтордың зияны туралы образға ене отырып, монолог жазу.
Сөз саны – 50-60 сөз.
Бағалау жұптық түрде жүргізіледі.
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, сөздерді орнымен қолданып, монолог жазу Құрылымды монолог жазу
Одағай сөздерді (кемінде 2 сөз) қатыстыру
6.«Соңғы сөзді мен айтайын!» әдісі бойынша бір сөзбен рефлексия жасайды, келесі оқушы соңғы дыбыстан басталатын сөзбен жалғастырады (тамаша – аңғардым – маңызды... )
7. Кері байланыс
Не қиын болды?
Қандай жұмыс өте оңай болды?
Жұмыстардың қай түрі ұнады, неге?
Қай түрін жетілдіруді ұсынар едіңіз?
Одағайларды қайталау, одағайлар туралы түсінік беру....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет
Сабақтың тақырыбы: Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары
Оқу мақсаттары: Т3. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. Әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың барлығы:
Тыңдалымдағы ақпаратты түсінеді, ғаламтордың зиянды жағын ажырата алады.
Оқушылардың көпшілігі:
Қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, қолдана алады.
Оқушылардың кейбірі:
Алынған ақпаратты өздігінше саралап, еркін қолданып, дербес ой айтады.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту кезеңі
Оқушылармен амандасу, сынып түгелдеу, сабаққа дайындықтарын қадағалау.
«Тоқтатылған Кадр» тренингі. Шарты: суретті зерттейді, суретті түсірем дегенше не болды, түсірген соң не болды деп болжау жасайды.
Дұрыс жауабымен танысып, салыстырады. Сабақ тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары
1. Тыңдалым алдындағы тапсырма
– Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасаудың қандай ережелерін білесіздер?
– Қандай артықшылықтары бар деп ойлайсыздар?
– Ғаламтордың жағымсыз жақтары бар ма?
2. Тыңдалым тапсырмасы https://www.youtube.com/watch?v=jLiwVUcKW68
Топтық жұмыс. Тыңдалым тыңдалынады. Ақпаратты кестеге түсіреді.
Ақпарат Дереккөзі Ерте гі мазмұны Кейіп керлері Жағымсыздық Ғаламтордың зияны Ұсыныс
Топтық бағалау
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, кесте толтыру Ақпаратты кестеге түсіре алу
Топпен ойласып, әр сұраққа кемінде 2 сөйлеммен жауап беру
3. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Ж/ж. Лексикалық минимумды (Әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты) қатыстыра отырып, ауызша диалог құру. Шарты: бір мезгілде жұптар жұптарға айтылым жасайды, тыңдаушы жұп бағалайды, керісінше қайталанады.
Жұптық бағалау
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, тірек сөздерді орнымен қолданып, диалог құру Тірек сөздерді толық қолдана алу
1 мақал-мәтел, 1 тұрақты тіркесті тиімді пайдалану
4. Ж. Жеке жұмыс. Көңіл-күйін қатыстыра отырып, ғаламтордың зияны туралы образға ене отырып, монолог жазу.
Сөз саны – 50-60 сөз.
Бағалау жұптық түрде жүргізіледі.
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Ақпаратты түсініп, сөздерді орнымен қолданып, монолог жазу Құрылымды монолог жазу
Одағай сөздерді (кемінде 2 сөз) қатыстыру
6.«Соңғы сөзді мен айтайын!» әдісі бойынша бір сөзбен рефлексия жасайды, келесі оқушы соңғы дыбыстан басталатын сөзбен жалғастырады (тамаша – аңғардым – маңызды... )
7. Кері байланыс
Не қиын болды?
Қандай жұмыс өте оңай болды?
Жұмыстардың қай түрі ұнады, неге?
Қай түрін жетілдіруді ұсынар едіңіз?
Одағайларды қайталау, одағайлар туралы түсінік беру....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?