Уақыт және мен ( 7 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Уақыт - ұлы күш.
Сабақтың тақырыбы: Уақыт және мен
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Ж2. Эссе жазу
7.Ж2.Эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Абзацтардың ішкі құрылымы дұрыс. (тұжырым, аргумент, қорытынды)
Автор көзқарасын ашты.
Қателер елеулі. Кей тұстарда мағынасы түсініксіз.
Сөз қайталаулары жиі кездеседі.
Оқушылардың көпшілігі
Ойы абзацтарға бөлінген.
Өз көзқарасын білдіре алды.
Қателер мағынаны түсінуге кедергі келтірмейді.
Қарапайым лексиканы қолданған.
Оқушылардың кейбірі
Тұтас мәтін ретінде берілген.
Өз көзқарасын автор ойымен байланыстырып білдіре алды.
Қателер елеусіз.
Сөздік қоры бай (тұрақты тіркестер, синонимдер, перифраз).
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Өткен сабақта қандай өлеңмен таныстық? Оның авторы – кім?
Ақын уақытты дұрыс өткізу үшін қандай ұсыныстар береді?
Сіз автордың ұсыныстарымен келісесіздер ме? Неге?
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.
Тапсырма:
1. Алмас Темірбайдың өлеңін еске түсіріп оқыңыз;
2. «Алмас Темірбайдың уақытты өткізу бойынша ұсынған жолымен қаншалықты келісесіз?» Ойыңызды эссе формасында ұсыныңыз. Көлемі – 100-120 сөз.
3. Эсселеріңізді дескрипторлар бойынша тексеріңіз. Жұбыңызға кері байланыс беріңіз.
Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы болды?
Сабақта маған не қызықты болды?
Сабақта маған не қиын болды?.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Уақыт - ұлы күш.
Сабақтың тақырыбы: Уақыт және мен
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Ж2. Эссе жазу
7.Ж2.Эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Абзацтардың ішкі құрылымы дұрыс. (тұжырым, аргумент, қорытынды)
Автор көзқарасын ашты.
Қателер елеулі. Кей тұстарда мағынасы түсініксіз.
Сөз қайталаулары жиі кездеседі.
Оқушылардың көпшілігі
Ойы абзацтарға бөлінген.
Өз көзқарасын білдіре алды.
Қателер мағынаны түсінуге кедергі келтірмейді.
Қарапайым лексиканы қолданған.
Оқушылардың кейбірі
Тұтас мәтін ретінде берілген.
Өз көзқарасын автор ойымен байланыстырып білдіре алды.
Қателер елеусіз.
Сөздік қоры бай (тұрақты тіркестер, синонимдер, перифраз).
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Өткен сабақта қандай өлеңмен таныстық? Оның авторы – кім?
Ақын уақытты дұрыс өткізу үшін қандай ұсыныстар береді?
Сіз автордың ұсыныстарымен келісесіздер ме? Неге?
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.
Тапсырма:
1. Алмас Темірбайдың өлеңін еске түсіріп оқыңыз;
2. «Алмас Темірбайдың уақытты өткізу бойынша ұсынған жолымен қаншалықты келісесіз?» Ойыңызды эссе формасында ұсыныңыз. Көлемі – 100-120 сөз.
3. Эсселеріңізді дескрипторлар бойынша тексеріңіз. Жұбыңызға кері байланыс беріңіз.
Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы болды?
Сабақта маған не қызықты болды?
Сабақта маған не қиын болды?.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?